КЊИЖЕВНИ МАСКЕМБАЛ

Међународни дан књиге за децу широм света обележава се 2. априла, када је рођен славни дечји писац Ханс Кристијан Андерсен. Тим поводом, Матична библиотека „Љубомир Ненадовић“ организује низ активности у месецу априлу, шаљући својој читалачкој публици поруку о магији читања и љубави према писаној речи. Прва у низу активности реализована је баш 2. априла, у Клубу младих, где су ученици Основне школе „Нада Пурић“, заједно са својом наставницом српског језика, Мирјаном Смоловић, приредили књижевни маскенбал. Маскирањем у омиљене књижевне јунаке, глумом и казивањем књижевних одломака дочарали су свет маште и лепоте у који нас књиге воде. Њихова публика били су ученици Основне школе „Милован Глишић“ и Основне школе „Десанка Максимовић“, заједно са својим учитељицама, који су након маскенбала посетили Дечје одељење Библиотеке и наставили дружење са књигама.