ГРАДУ НА ДАР – НИН-ОВА НАГРАДА – СТЕВО ГРАБОВАЦ

Матична библиотека „Љубомир Ненадовић“ уприличила је у уторак, 19. марта, у Свечаној сали Ваљевске гимназије, представљање романа „Послије забаве“, аутора Стеве Грабовца, овогодишњег добитника НИН-ове награде.

У одлуци жирија каже се да је овај роман “сведеног, стилски разноврсног израза, у који је заптивена `мелодија наших нестанака`, комлексне структуре, из чијих временских дисторзија и дисконтинуитета, из лакуна и елипса сећања израња лик тишине“. Како је оцењено, „у њој, приповедач кроз огледало трауме прескочене генерације трага за заборављеном и напуштеном децом“.

О поетици романа „Послије забаве“, као и о будућем животу романескне форме говорили су аутор Стево Грабовац, издавач Борис Максимовић и модератор вечери, библиотекар Ђорђе Милинковић.