СВЕЧАНОСТ ПОВОДОМ ДОБИЈАЊА ИЗУЗЕТНЕ ВУКОВЕ НАГРАДЕ

Поводом добијања Изузетне Вукове награде, Матична библиотека „Љубомир Ненадовић“ уприличила је свечаност у Свечаној сали Ваљевске гимназије, у уторак, 27. фебруара 2024. године. Са жељом да подели радост дароване Награде, Библиотека је окупила своје поштоваоце и сараднике, који су нас надахнутим обраћањима подсетили на изузетна вишегодишња постигнућа установе. Након поздравне речи градоначелника Лазара Гојковића, присутнима су се обратили Живорада Ајдачић, генерални секретар Културно-просветне заједнице Србије, проф. др Александра Вранеш, редовни професор Филолошког факултета у Београду, мр Ана Савковић, директор Основне школе „Нада Пурић“, и Милош Јевтић, новинар и публициста у пензији. У завршном обраћању, директорка Матичне библиотеке „Љубомир Ненадовић, Виолета Милошевић, захвалила се свима који деценијама уназад стварају и деле визију установе у коју је Ваљевска библиотека израсла, у нади да ће генерације које долазе моћи да добију нову зграду Библиотеке, прилагођену савременим технологијама и новим корисницима.