ДЕЧЈЕ РАДИОНИЦЕ И ИЗЛОЖБА „ВЕЧИТО “

Током трајања изложбе Вечито“, која је у Музеју завичајних писаца приређена у част Богдана Богдановића, организована је серија дечјих креативних радионица на тему симбола и цртежа намењена предшколцима и ученицима основних школа. Радионице су имале за циљ да децу уведу у свет уметности и културе и да их упознају са културном баштином кроз разне облике стваралаштва и игре. У оквиру поменутих радионица учесницима су на методолошки занимљив и тематски шаролик начин представљени појам изложбе, библиотеке, уметника – градитеља, као и значење фразе „споменик – то сам ја“. Играма асоцијација, одгонетања симбола, и креативним радом на специјално припремљеним дидактичким материјалима, радионичари су и сами били творци дечије изложбе ликовних радова, која ће бити послата на међународни конкурс.

У радионицама су учествовали ученици ОШ „Милован Глишић“, ОШ „Сестре Илић“, ОШ „Нада Пурић“ и ОШ „Николај Велимировић“. Учествовало је 486 ђака од којих су 10 награђени на самом отварању изложбе у понедељак у 17ч у Музеју завичајних писаца. .