ЧИТАЛАЧКИ КЛУБ ЗА МАЛЕ ЧИТАОЦЕ

У оквиру обележавања Дечје недеље, Матична бибилиотека „Љубомир Ненадовић“ је у петак, 6. октобра 2023. године реализовала радионицу за ученике трећег разреда Основне школе „Нада Пурић“, којом је отпочео рад Читалачког клуба.

Заједно са учитељицом Јеленом Томић, заинтересовани ученици су се одазвали позиву Библиотеке, са жељом да са библиотекарима и вршњацима поделе своја читалачка искуства и навике. Мали читаоци су имали прилику да, у виду дискусије, разговарају о томе колико и када читају, где највише воле да читају, колико је читање њихових родитеља, бака и дека, било важно у њиховом одрастању, да ли воде дневнике читања и сл. За крај, посетиоцима Библиотеке оставили су своје препоруке омиљених књига, као и мудрости до којих су дошли захваљујући свом дружењу са књигом.