ГРАДУ НА ДАР – НИН-ОВА НАГРАДА – ДАНИЦА ВУКИЋЕВИЋ

Матична библиотека „Љубомир Ненадовић“ уприличила је у среду, 23. марта, у Свечаној сали Ваљевске гимназије, представљање романа „Унутрашње море“ Ваљевке Данице Вукићевић, овогодишње добитнице НИН-ове награде.

Како се наводи у образложењу НИН-овог жирија, роман „Унутрашње море“, формално инвентиван, преиспитује проблеме егзистенције од приватне до друштвено-политичке равни, од материјалности свакодневнице до кључних унутарњих драма појединаца у савременом свету. Језичком суптилношћу и силовитошћу, Вукићевић трансформише фрагментарни начин писања у целовиту романескну слику света.

О поетици романа „Унутрашње море“, као и о будућем животу романескне форме говорили су Даница Вукићевић, чланица НИН-овог жирија Милена Ђорђијевић, издавач Реља Дражић и библиотекарка Ирена Карадаревић.