С вером да са сваким новим сусретом убирамо слатке плодове нашег заједничког труда и рада, сусрет литерарних секција основних ваљевских школа приређен је 12. маја, у 12 часова, када је љубазни домаћин наших „Првих сусрета“ била Основна школа „Нада Пурић“. Праћени звуцима музичких инструмената и милозвучних гласова, дела поетске инспирације представило нам је тринаест ученика из пет основних школа (Прва основна школа, Основна школа „Владика Николај Велимировић“, Основна школа „Нада Пурић“, Основна школа „Сестре Илић“ и Основна школа „Милован Глишић“). Матична Библиотека „Љубомир Ненадовић“ је школи домаћину даривала књигу, зборник „Нова читања Љубомира П. Ненадовића“, којом ће обогатити своју школску библиотеку.