У оквиру обележавања априла – месеца књиге, сусрет литерарних секција основних школа био је уприличен 13. априла, у 12 часова, када је домаћин „Првих сусрета литерарних секција ваљевских основних школа“ била Основна школа „Владика Николај Велимировић“. Гостољубиви домаћин приредио је програм током којег смо уживали у радовима ученика, као и у сјајним музичким наступима. Своје литерарне радове представило је петнаест ученика из шест основних школа (Прва основна школа, Основна школа „Владика Николај Велимировић“, Основна школа „Андра Савчић“, Основна школа „Нада Пурић“, Основна школа „Сестре Илић“ и Основна школа „Милован Глишић“). Као симболично уздарје дивној поетској свечаности, Матична библиотека „Љубомир Ненадовић“ је домаћинима даривала књигу, зборник „Нова читања Љубомира П. Ненадовића“, која ће красити њихову школску библиотеку.