ПОДРШКА ЗА БУДУЋУ ГРАДСКУ БИБЛИОТЕКУ

Приликом недавне посете Ваљеву, министар Никола Селаковић обишао је објекат Дома војске. Том приликом, изразио је наду да ће уз помоћ и подршку Министарства културе град Ваљево, у наредних годину дана, припремити сву потребну пројектну документацију како би у Ваљеву што пре заблистала нова градска Библиотека.

Градоначелник Лазар Гојковић, изразио је спремност да се реши вишедеценијски проблем Библиотеке и рекао да су активности у циљу обезбеђења пројектне документације започете, односно, да су за то обезбеђена средства у буџету Града Ваљева.

Директорка Библиотеке Виолета Милошевић, предочила је министру Селаковићу потребе Библиотеке, као и могуће предлоге за адаптацију и реконструкцију комплекса некадашњег Дома војске, како самом објакта, тако и дворишта.