НИКОЛИ ВУЈЧИЋУ ДОДЕЉЕНА НАГРАДА „ДЕСАНКА МАКСИМОВИЋ“

Матична библиотека „Љубомир Ненадовић“, под покровитељством Града Ваљева, организовала је, по 31. пут, доделу Наградe Десанка Максимовић“. Програму је претходио „Поетски час ваљевских ђака у част Десанки“ на Тргу песништава у Ваљеву, а у Бранковини је положено цвеће на хумку песникиње.

Једногласном одлуком жирија, у чијем су саставу били проф. др Горан Максимовић, проф. др Ђорђе Деспић, доцент др Бранко Вранеш, др Слађана Илић и песник Војислав Карановић, овогодишњим добитником проглашен је песник Никола Вујчић за укупни допринос српској поезији.

Свечана додела уприличена је у Свечаној сали Ваљевске гимназије, а својим присуством свечаност је увеличао министар културе господин Никола Селаковић, представници Министарства културе Републике Србије, господин градоначелник Лазар Гојковић, представници Града Ваљева, управитељ Задужбине „Десанка Максимовић“ др Светлана Шеатовић, чланови управног одбора Задужбине, заменица управника Народне библиотеке Србије др Драгана Милуновић, часни оци, чланови породице Десанке Максимовић, љубитељи књижевности и поштоваоци лика и дела Десанке Максимовић. Награду овогодишњем лауреату уручио је министар културе Никола Селаковић. У уметничком делу програма наступио је музички састав „Мелем“.