ВЕЧИТО“ ИЗЛОЖБА О БОГДАНУ БОГДАНОВИЋУ

У понедељак, 15. јануара, у Музеју завичајних писаца отворена је изложба под називом „Вечито“ посвећена стогодишњици рођења архитекте Богдана Богдановића (1922-2022).

Поставка обухвата целокупно Богдановићево стваралаштво – приказ 20 меморијалних споменика, 25 књига, урбанистичке и архитектонске пројекте, цртеже, слике и студије. Током трајања изложбе биће организована стручна вођења, пројекција документарног филма о Богдановићевом стваралаштву, низ дечјих креативних радионица на тему симбола и цртежа, као и наградни ликовни конкурс.

На отварању изложбе говорили су мр Маре Јанакова Грујић, историчарка уметности и ауторка изложбе, Виолета Милошевић, директорка Матичне библиотеке „Љубомир Неадовић“ и Бранко Ристић, архитекта.

Изложба ће бити отворена за посетиоце до 5. фебруара.