ПОЕТСКА ЛИРА ДАЈАНЕ ПЕТРОВИЋ

Последње вече Завичајног књижевног АГАПЕ-а, било је у знаку Поетске лире Дајане Петровић.

Њена духовна поезија саткана је од речи које долазе директно из душе, а читаоца дирају право у срце. Ауторкин песнички пут довео је до објављивања више награђиваних збирки, али и до оснивања музичког састава „Нектарија“ (који уз њу чини и супруг Никола Петровић).

Првенствено речју, али и кроз музику Дајана је, у пратњи свог супруга, окупљеној публици у Музеју завичајних писаца представила лиру свог песничког стваралаштва. Књижевник Ненад Грујичић, из критичког и књижевног угла, дао је своје виђење Дајанине поезије и истакао значај постојања духовног стваралаштва у данашње време.

Током Тешњарских вечери 2023. Музеј завичајних писаца био је стециште поезије и књижевности, а ваљевска публика је имала прилику да се упозна са радом и стваралаштвом изузетних завичајних аутора и ауторки.