Поводом Светског дана књиге и ауторских права, 23. априла, данас је потписан Протокол о сарадњи између Библиотеке и здравствених установа у Ваљеву, на основу кога су сви здравствени  и нездравствени радници запослени у Општој болници и Дому здравља, остварили су право на бесплатну чланску карту у трајању од годину дана. Остваривања обостраног интереса у погледу унапређења рада установа и задовољавања потреба запослених у здравству, да након помоћи болеснима, нађу време и за себе кроз читање књига, које је Библиотека овим пројектом учинила доступнијим, поклонивши им бесплатне чланске карте, створен је предуслов за заједничко ангажовање установа из различитих сектора на промоцији читања и целоживотног образовања.